Arechin charakterystyka produktu leczniczego

Pobierz

Zapobieganie i leczenie ostrych napadów oraz leczenie podtrzymujące zimnicy (malarii) wywoływanej przez Plasmodium vivax, PlasmodiumZgodnie z charakterystyką produktu leczniczego Arechin ( Chloroquini phosphas) wskazania do stosowania chlorochiny obejmują: 1 zimnicę - zapobieganie i leczenie ostrych napadów oraz leczenie podtrzymujące zimnicy (malarii) wywoływanej przez.. pełzakowicę i ropień wątroby, wywołane przez Entamoeba .Arechin to lek, który dostępny jest na naszym rynku od bardzo wielu lat.. Substancją czynną tego leku jest fosforan chlorochiny - substancja zaliczana do grupy 4-aminochinolonów.Produkt leczniczy Arechin może być ordynowany i wydawany wyłącznie z odpłatnością refundacyjną 30%, natomiast produkt leczniczy Plaquenil, który nie figuruje w aktualnie obowiązującym obwieszczeniu Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych, może być wydany z odpłatnością 100% z zastrzeżeniem przypadków co do których Minister Zdrowia wydał zgodę na refundację dla .Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wydał decyzję w sprawie zmiany do pozwolenia na dopuszczenie do obrotu dla produktu leczniczego Arechin (Chloroquini phosphas), 250 mg, tabletki, polegającą na dodaniu nowego wskazania terapeutycznego: "Leczenie wspomagające w zakażeniach koronawirusami typu beta takimi jak SARS-CoV, MERS-CoV i SARS-CoV-2" oraz związanego z nim dawkowania produktu leczniczego (czytaj więcej: Arechin .W Polsce dostępny jest produkt leczniczy Arechin ( Chloroquini phosphas) w tabletkach po 250 mg, wytwarzany w przez Adamed Pharma..

Opis produktu Arechin Kiedy stosujemy lek Arechin?

1 tabletka zawiera 250 mg chlorochiny fosforanu (Chloroquini phosphas).. Wielka Baza CHPL.. Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.. Kalkulatory medyczne; Normy i skale; Skale kardiologiczne .. Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.Firma Adamed w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów przypomina i ponownie informuje, że produkt leczniczy Arechin (chlorochina) u pacjentów z rozpoznaną chorobą COVID-19 może być stosowany wyłącznie w szpitalach do tego przeznaczonych lub pod nadzorem tych szpitali, zgodnie z obowiązującym obwieszczeniem Ministra Zdrowia z dnia 1 kwietnia 2020 r. oraz rekomendacją Europejskiej Agencji Leków (EMA).Arechin to polski lek produkowany od 70 lat.. - sprawdź gdzie kupisz lek!. SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY 1 kapsułka zawiera 250 mg kwasu ursodeoksycholowego (Acidum ursodeoxycholicum).. To chlorochina, preparat przeciwmalaryczny, wykorzystywany także w pełzakowicy, toczniu rumieniowatym i reumatoidalnym zapaleniu stawów.Arechin (0,25 g, 30 tabl.). NAZWA PRODUKTU LECZNICZEGO Arechin, 250 mg, tabletki 2.. 1 - 2 tabletki na dobę w leczeniu podtrzymującym, w pojedynczej dawce lub w 2 dawkach podzielonych.produktow-leczniczych-arechin-i-plaquenil Apteki, które chcą zamówić lek zgodnie z warunkami Obwieszczenia Ministra Zdrowia prosimy o kontakt z naszą Infolinią 0 801 607 607 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00 celem weryfikacji dostępności produktu leczniczego Plaquenil i sposobu dokonania zamówienia.Poniżej udostępniamy w pliku PDF druki informacyjne do produktu Arechin: ulotkę dla pacjenta i charakterystykę produktu leczniczego..

Lek działa również na pełzaka czerwonki (Entamoeba histolytica).Poniżej udostępniamy w pliku PDF druki informacyjne do produktu Arechin: ulotkę dla pacjenta i charakterystykę produktu leczniczego.

Sprawdź na KtoMaLek.pl, w których aptekach kupisz Arechin od ręki.. POSTAĆ FARMACEUTYCZNA Kapsułka twarda, 250 mgChlorochina zawarta w leku Arechin stosowana wraz z cyklosporyną może zwiększać jej stężenie we krwi.. Jest on produkowany w Polsce przez firmę Adamed Pharma.. NAZWA PRODUKTU LECZNICZEGO PROURSAN, 250 mg, kapsułki, twarde 2.. Produkt leczniczy przeznaczony jest dla dorosłych i dzieci powyżej 14 lat.. Produkują go zakłady Adamed Pharma w Pabianicach.. W czwartek "Polityka" poinformowała, że chińscy naukowcy po przeprowadzeniu 15 badań klinicznych znaleźli remedium na koronawirusa.. Podawanie chlorochiny wraz ze szczepionką przeciwko wściekliźnie zmniejsza skuteczność szczepionki.Dnia 13 marca 2020 r. Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wydał decyzję w sprawie zmiany do pozwolenia na dopuszczenie do obrotu dla produktu leczniczego Arechin (Chloroquini phosphas), 250 mg, tabletki, polegającą na dodaniu nowego wskazania terapeutycznego:Wielka Baza ChPL firmy LekSeek Polska to baza zawierająca oryginalne Charakterystyki Produktów Leczniczych.. Baza produktów; ICD-10; Narzędzia i kalkulatory.. SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY 1 tabletka zawiera 250 mg chlorochiny fosforanu (Chloroquini phosphas).. Okazało się, że może wspomóc leczenie zakażeń koronawirusem..

Produkt leczniczy należy przyjmować po posiłkach.z charakterystyki produktu leczniczego Arechin: "Leczenie wspomagające w zakażeniach koronawirusami typu beta takimi jak SARS-CoV, MERS-CoV i SARS-CoV-2".

SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY .. produkt na receptę.. Wskazania: Zimnica.. 1.Opis leku Arechin, interakcje z lekiem Arechin, atc, inn, dawki, icd10.. Skład jakościowy i ilościowy: 1 tabletka zawiera 250 mg chlorochiny fosforanu.. Zgodnie z Charakterystyką Produktu Leczniczego w zakażeniach koronawirusami typu beta Arechin stosuje się zwykle 500 mg, 2 razy dziennie po 250 mg przez 7 do 10 dni, nie dłużej niż 10 dni.CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO.. Chlorochina (chloroquine)Arechin jest lekiem przeciw malarii.. Produkt leczniczy przeznaczony jest dla dorosłych i dzieci powyżej 14 lat.LEKsykon - Tagi: charakterystyka produktu leczniczego Arechin charakterystyka produktu leczniczego dostępna informacja o produkcie leczniczym weterynaryjnym .Wystąpienie do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych o anulowanie złego zapisu z charakterystyki produktu leczniczego Arechin: "Leczenie wspomagające w zakażeniach koronawirusami typu beta takimi jak SARS-CoV, MERS-CoV i SARS-CoV-2".dowodów w niniejszym aneksie przypisano status wynikajacy z charakterystyki produktu leczniczego [5].. Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.. Nadal brak jest wystarczających dowodów celowości stosowania w leczeniu zakażeń SARS-CoV-2 leków Aktualne druki informacyjne są również zamieszczone w Rejestrze Produktów Leczniczych na platformie CSIOZ.Chlorochina a koronawirus SARS-CoV-2 produktu leczniczego i nazwa powszechnie stosowana: Arechin (chlorochina)..

POSTAĆ FARMACEUTYCZNA .W charakterystyce produktu leczniczego Arechin (chlorochina) znajduje się zapis w dziale Dawkowanie: "Zwykle 500 mg, dwa razy dziennie po 250 mg przez 7 do 10 dni, nie dłużej niż 10 dni.

Leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów: • Dorośli: 2 - 3 tabletki na dobę w leczeniu początkowym, w 2 lub 3 dawkach podzielonych.. Aktualne druki informacyjne są również zamieszczone w Rejestrze Produktów Leczniczych na platformie CSIOZ.CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO 1.. "Produkt leczniczy przeznaczony do stosowania wyłącznie u dorosłych i dzieci w wieku od 6 lat.. Ponadto aneks uwzględnił stosowanie osocza ozdrowieńców i heparyny drobnocząsteczkowej w ramach leczenia wspomagającego [6,7].. Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.. Podanie do informacji publicznej, że każde przepisanie chlorochiny w tym celu ma status pozarejestracyjny (off-label).. Baza zawiera ponad 8200 ChLP.. NAZWA PRODUKTU LECZNICZEGO ; Arechin, 250 mg, tabletki.. CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO 1.. Substancją czynną leku jest fosforan chlorochiny, który działa na pierwotniaki wywołujące malarię, takie jak Plasmodium vivax, P. malariae, P. ovale i niektóre szczepy P. falciparum..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt