Napisz liczebniki po niemiecku

Pobierz

Tamto wytłumaczenie jest moim zdaniem jasno sformułowane, jednak dla pewności warto jest mieć nie tylko teoretyczne wytłumaczenie, ale także dokładną listę słów.Liczby od 20 do 99 po niemiecku tworzymy poprzez połączenie cyfry z liczebnikiem dziesiętnym za pomocą spójnika "und" (np Einundzwanzig).. Z Wikisłownika - wolnego słownika wielojęzycznego.. : 234 - 182 - 524 - 618 - 931 - 1240 - Potrzebne na jutro.. Ponieważ inaczej niż 13, 14 itd.. W rozwianiu wątpliwości pomoże nam generator liczb znajdujący się poniżej.Liczba wyników dla zapytania 'liczebniki porządkowe niemiecki': 2562.. Do liczebników podstawowych dodajemy niemieckie słowo zehn, po polsku natomiast słowo naście.. Pomocy Daję najj Licze na waszą pomoc!. Nauka języka kurs niemieckiego.. Mamy przed sobą datę: 1410 r. Chcemy tę datę powiedzieć w języku niemieckim.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Wyjątkami są oczywiście liczby oznaczające oceny, numery autobusów, czy tramwajów, które pisane są z dużej litery i zawsze są rodzaju żeńskiego.. Liczebniki główne i porządkowe Sortowanie według grup.. Proszę o pomoc jutro mam kartkówkę i nie wiem jaki sa liczebniki proszę również o wymowę niemieckąTo już wszystkie zasady tworzenia liczb po niemiecku..

Przykładowe liczby po niemiecku.

der neuntausendste - dziewięciotysięczny.. Klasa 4 - liczebniki porządkowe 1-10 Teleturniej.. Chcąc nauczyć się pisania dat po niemiecku, trzeba mieć opanowane zagadnienie z zakresu liczebników porządkowych.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:W tej lekcji poznasz liczebniki porządkowe w języku niemieckim.. Podawanie daty, to ostatnia po liczbach, godzinach, dniach tygodnia i miesiącach przydatna umiejętność do określania czasu po niemiecku.. NP; w Poniedziałek często pływam.. Liczebniki porządkowe niemiecki - ćwiczenia.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodać.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Chcesz poćwiczyć liczebniki porządkowe w niemieckim?9000.. 10000. der zehntausendste - dziesięciotysięczny.. PO NIEMIECKU!. Są one ważne jeśli chcemy poprawnie mówić daty lub powiedzieć o kolejności danaj rzeczy lub czynności.. dziesięciotysięczny.. Liczebniki porządkowe Połącz w pary.. Klasa 4 Hiszpański 1-10 liczby porządkowe.. Zobacz również: Miesiące po niemiecku i Dni tygodnia po niemiecku.Liczebniki od 0 do 1000 po niemiecku ..

Po niemiecku !

Odmieniają się one jak przymiotniki.LICZEBNIKI PO NIEMIECKU OD 0 DO 20.. Dzielimy ją na dwa człony: 14 i 10. dwudysięczny pierwszy.. Liczebniki dziesiętne tworzymy poprzez dodanie do cyfry końcówki "-zig" (małym wyjątkiem od tej reguły są liczby 20 i 30, ale to będzie opisane poniżej).Zapis słowny po niemiecku Wymowa; 0: zero: null: 1: jeden: eins: 2: dwa: zwei: 3: trzy: drei: 4: cztery: vier: 5: pięć: fünf: 6: sześć: sechs: 7: siedem: sieben: 8: osiem: acht: 9: dziewięć: neun: 10: dziesięć: zehn: 11: jedenaście: elf: 12: dwanaście: zwölf: 13: trzynaście: dreizehn: 14: czternaście: vierzehn: 15: piętnaście: fünfzehn: 16: szesnaście: sechzehn: 17: siedemnaście: siebzehn: 18: osiemnaście: achtzehn: 19: dziewiętnaście: neunzehnPoniżej znajdziesz pisownię oraz tłumaczenie liczebników na język polski.. Jakiekolwiek tylko nie takie proste np jak masz na imie/gdzie mieszkasz :) błagam szybko!. Zgłoś nadużycie.. Najlepsze rozwiązanie.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Liczebniki porządkowe (Ordnungszahlen; Ordinalzahlen) używa się do podania kolejności czy daty.. Klasa 5 Polski.DATY PO NIEMIECKU .. Utrwalimy sobie, przy okazji parę zasad Wir lernen "Liczby po niemiecku"!.

3 - drei.Podawanie daty po niemiecku.

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania.. Liczebniki porządkowe tworzy się dość łatwo, ale jeśli nie znasz jeszcze liczb w jęzku niemieckim, to polecam w pierwszej kolejności nadrobić lekcję o liczbach i dopiero później wrócić do tej.Napisz liczebniki po niemiecku (słownie) : 111 - 347 - 1510 - 2401 - 5012 -.. Co robimy?. Pierwszy człon .Napisz po niemiecku 2005 2013 2011 liczebniki; 10 pytań po niemiecku.. Liczebniki porządkowe tworzy się przez dodanie do liczebników głównych przyrostka: - t (e) (do 20) - st (e) (od 20) Liczebniki ułamkowe tworzy się przez dodanie do liczebników głównych przyrostka tel lub stel.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Opanowanie liczebników głównych to podstawa w każdym języku obcym.. Napisz czynności które wykonujesz od poniedziałku do niedzieli.. Liczebniki porządkowe występują z rodzajnikiem określonym (tak jak w powyższym przykładzie), wskazującym oraz zaimkiem dzierżawczym i odmieniają się jak przymiotniki.Zapisz słownie liczebniki po niemiecku..

Cyfry po niemiecku do 10.

I tak na przykład w liczbie "21"- "jeden" jest na początku, a dopiero później "dwadzieścia".Indeks:Niemiecki - Liczebniki.. Z poniższego artykułu dowiecie się jak podawać i pytać o datę w języku niemieckim.. Jeśli macie to już za sobą, reszta jest bardzo prosta.. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.. Poniżej 10 pierwszych cyfr z wymową.. Wady i zalety mieszkanie w mieście i na wsi!. Zadanie jest zamknięte.. Liczebniki odmieniają się dokładnie tak, jak przymiotniki.. Na początku nauki możemy być niepewni, jak zapisać poszczególną liczbę.. Widząc w statystykach, że często szukacie listy liczebników od 0 do 100 w języku niemieckim, postanowiłem taką listę przygotować, mimo że na blogu jest już wpis o liczebnikach.. Liczby po niemiecku do 12 powinieneś znać na wyrywki.. Poniżej podamy dla utrwalenia przykładowe liczby po niemiecku do miliona, miliarda i dalej .. mają one uciętą końcówkę, […]Jak napisać liczbę po niemiecku?. Question from @Patka6688 - Szkoła podstawowa - Język niemieckiLICZEBNIKI OD 11 DO 20 PO NIEMIECKU- WYJĄTKI..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt